İkitelli Organize Bölgesi Saraçlar Sanayi Sitesi 2.Blok No:37 Başakşehir / İSTANBUL

Silikon Boru Kullanım Alanları Nerelerdir?

Silikon Boru Kullanım Alanları Nerelerdir?

Silikon boru kullanım alanları oldukça fazla olması nedeni ile pek çok yerde silikon malzemeler karşımıza çıkmaktadır. Kullanım alanlarına göre farklı yöntemler sonucunda elde edilmekte olan silikon borular, oldukça dayanıklı olmaları nedeni ile uzun süre boyunca kullanılabilmektedir. Bu nedenle pek çok alanda kullanılacak yere uygun özelliklere sahip olan silikon borular seçilir. Peki silikon boru imalatı nasıl yapılır? Silikon boruların kullanım alanları nerelerdir?

Silikon Boru İmalatı Nasıl Yapılır?

Silikon boru, her bir sektöre uygun ebat, şekil ya da renklerde yapılmakta olan bir malzemedir. Kullanım alanlarına göre kişilerin ihtiyaç duymakta olduğu silikon boru boyutu ve şekli değişiklik gösterdiği için birbirinden farklı şekilde ve renkte üretilmiş olan silikon borular ile karşılaşmanız oldukça normaldir. Silikon boruların kullanım alanlarına göre özellikleri değişiklik gösterdiğinden dolayı ürülenler genellikle çok yüksel bir dayanıklılığa sahip olarak üretilmektedirler.

Yüksek kalitede üretilmekte olan silikon borular, çeşitli kimyasalların reaksiyonları sonucunda ortaya çıkmaktadır. Yapılan işleme göre ise üretilmekte olan maddenin kalitesi değişiklik göstermektedir. Silikon boru, zorlu doğa koşullarına karşı koyabilme özelliği göstermekte olan bir madde olduğu için dış ortamda da herhangi bir soruna neden olmadan kullanılabilmektedir.

silikon-nerede-kullanıliri

Silikon Boru Kullanım Alanları Nedir?

Silikon borular, özellikle banyo, mutfak ve pencere kenarlarına sıkıştırılalarak kullanıldığından dolayı silikon borular istenilen pek çok alanda kolay bir şekilde kullanılabilir. Silikon filtresi yerleştirilecek olan alana fitil makinesi yardımı ile kanal açıldıktan sonra fitil kullanımı gerçekleştirilir. Takılmakta olan bu fitiller sayesinde isi ve ses geçirgenliği önlenmiş olduğu gibi dışarıdan içeriye girmekte olan toz ve haşerelerin de girmesi engellenmiş, olur.

Silikonların en temel özellikleri arasında kullanılmakta olan yerlerde su geçirgenliğini azaltmak da bulunmaktadır. Silikon, sıcak ortamından esnekliği muhafaza etme ve dayanıklılığa karşı yalıtımda bulunma özelliği taşımaktadır. Bu sayede pek çok alanda ve birçok farklı şekilde silikon boru kullanıldığını görmek mümkündür. Gıda sanayisinde tekstil ve tekstil makinelerinin kurulmasında da kullanılmakta olan silikon borular ile yüksek sıcaklıklarda çalışabilen makineler üretilmiştir. Silikonu günümüz teknolojisi ile şekillendirerek daha fazla alanda kullanmak ise mümkündür.

 

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Ara