İkitelli Organize Bölgesi Saraçlar Sanayi Sitesi 2.Blok No:37 Başakşehir / İSTANBUL

Silikon Çeşitleri Nelerdir?

Silikon Çeşitleri Nelerdir?

Pek çok çeşidi bulunmakta olan silikon, birbirinden farklı yerlerde kullanılabilmekte olan bir malzemedir. Silikon, kullanılmış olduğu yerlere göre kişiye avantaj sağlamaktadır. Silikon sayesinde birçok sorundan kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür. Peki silikon çeşitleri nelerdir ve silikon kullanımının sağlamakta olduğu avantajlar nelerdir?

 

Silikon Çeşitleri Nelerdir?

Silikon çeşitleri ve kullanım alanları nedeni ile sıklıkla tercih edilmekte olan bir malzemedir. Silikon çeşitleri şu şekilde sıralanmaktadır:

Ayna Silikon:

Aynaları yapışırma işlemi için kullanılmkta olan ayna silikon, diğer silikonlardan farklı olarak dıştan içe doğru değil içten dışa doğru kurumakta olan bir silikon çeşididir. Aynı zamanda aynaların arka tarafında bulunmakta olan sır tabakasına da zarar vermezler. Ayna silikonlar; pvc ve pencere  doğrama birleştirme ile ayna ve camları yapıştırmak için kullanılmaktadır.

Isıya Dayanıklı Silikon:

Genel olarak ısı direnci sağlanması gerekli olan endüstriyel makine parçaları ve elektrikli ev eşyaları içerisinde kullanılmakta olan silikon çeşitidir. Yapıştırma, izolasyon ve dolgu işlemleri için kullanılabilir.

Standart Silikon:

Üzerinde üniversal silikon yazmakta olan silikon çeşitidir. Duşakabin ya da küvet gibi alanların sızdırmamasını sağlamak için daha fazla kullanılmakta olan silikon çeşiti, içolasyon ve yapıştırma işlemleri için sıklıkla tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir! Silikon Nedir? Nerelerde Kullanılır?

 

Silikon Kullanımının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Silikon kullanımı, pek çok yerde fayda sağlamaktadır. Silikon kullanımının getirmekte olduğu bu faydalar ise birbirinde farklı alanlarda kullanılarak birçok kişiye yardımcı olur. Silikon kullanımının sağlamakta olduğu faydalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Dış mekanlarda hava şartlarında etkilenmeyen bir malzeme olması nedeni ile kaliteli bir izolasyon sağlar.
  • Pratik şekilde uygulandığı için uygulanırken herhangi bir sorun ile karşılaşılmaz.
  • Isıya dayanıklı olması nedeni ile uzun süre boyunca killanımından yararlanılabilir.
  • Silikon tabancası kullanımı sayesinde etrafa bulaşma ya da dökülme gibi sorunlar engellenir.
  • Sudan etkilenmeyen çeşitleri bulunması nedeni ile içole alanlarda bile erken çatlama ya da sökülme gibi bir sorun ile karşılaşılmaz.
  • Her alanda yapılmkta olan doldurma, yapıştırma ya da izole etme işlemlerinden en ekonomik şekilde yararlanmayı mümkün kılmaktadır.
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Ara