İkitelli Organize Bölgesi Saraçlar Sanayi Sitesi 2.Blok No:37 Başakşehir / İSTANBUL

Silikon Lama

Anasayfa » Silikon Lama

Silikon lama, genel olarak yüksek ısılar olan bütün yerlerde önemli bir rol oynayan ve conta vazifesini karşılamak için kullanılan esnek bir silikon çeşididir. Silikon lamalar kullanım alanınıza bağlı olarak ve kullanım yerinin büyüklüğüne göre dilediğiniz bir biçimde, istediğiniz ebatlarda özel olarak firmamız tarafından imal edilebilmektedir. Kazan kapaklarında ya da buhar makinelerinde yüksek ısılı olan kapak bileşenlerinde sık sık kullanılmaktadır. Genel anlamda hem ısıyı hem de olası bir sıvı akışını izole etmede çok büyük bir rol oynamaktadır. Silikon lama sağlamlığı ve dayanıklılığı sayesinde yüksek ısı alanlarında çok büyük bir kolaylık ve de rahatlık ile kullanılabilmektedir. Medikal tek kullanımlık olan silikon lama imalatı esnasında kullanılan enjeksiyonu kalıplama makinesi, bir takım hijyen kurallarına tam anlamı ile riayet edilerek üretimler yapılmasını sağlar iken silikon lama imalatı ya da conta imalatı için de aynı türde teknikler kullanılabilmektedir.

silikon lama

silikon lama

Silikon Lama Nedir ?

Silikon lama genel olarak anlatılmak istenirse eğer yüksek ısıya ve bükülmeye karşı hizmet veren birçok ürünlerin dahilinde büyük bir rolü bulunmaktadır. Silikon lamayı bir conta vazifesini karşılaması için kullanılabilen bir silikon çeşidi olarak nitelendirilmektedir. Çeşitleri ise kullanım alanlarına göre ve kullanım alanlarını büyüklüğüne göre kullanıcıların isteklerine göre üçgen, kare vb. şekillerde ve ebatlarda imalatı yapılmaktadır.

Silikon lamaların kullanım alanları kazan kapaklarında buhar makinelerinde ve yüksek ısı kapak bileşenlerinde kullanılmaktadır. Genel itibari ile silikon lamalar hem ısıyı hem de olası sıvı akışlarını emme ve izole etmede en etkili faktördür. Ayrıca silikon lamaların dayanıklılığı ve sağlamlığı göz önünde bulundurulursa deformasyona uğramış olasılığı yok denecek kadar azdır. Yüksek ısı alanlarına ve conta görevi yapan silikon lamalar silikon şerit sistemleri için yüksek verim için gerekli en önemli şarttır.

Genel amacı da conta vazifesi görmesidir. 900 dereceye kadar yüksek ısıya dayanıklıdır. Yüksek dayanıklılığı sebebiyle sanayi kimya endüstri sektörünün ilk sıralarda tercih ettiği ürünler arasında yerini almıştır.

 

İmalatı

Firmamızın bünyesinde müşteri istek yada siparişlerine göre farklı ebat renklerde üçgen, daire veya kare olan silikon lama imalatı yapmaktayız. Değişik şekillerde kullanılabilen conta türünde kazan kapakları vb. yüksek ısıya dayanıklılığı sıvı geçirmezliği sebebi ile tercih edilmektedir. Silikon maddesinin tüm özelliklerini içerisinde bulundurması nedeni ile çok fazla alanda tercih edilir. Günlük kullanımda pek fazla bir tercih edilmiyor olsa da endüstriyel alanlarda özellikle üretim tesisleri içinde verimi üst seviyelere çıkarabilmek için çok gerekli olmakta. Ayrıca kullanım alanına bağlı istenilen şekil ya da ebatlarda imalatı yaparak müşteri beklentilerinin tam olarak karşılayabilmekteyiz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Ara