İkitelli Organize Bölgesi Saraçlar Sanayi Sitesi 2.Blok No:37 Başakşehir / İSTANBUL

Silikon Levha

Anasayfa » Silikon Levha

Silikon levha, Silikon elementi çok yüksek ısılarda kullanım imkanı veren bir element olduğu için 2. Dünya savaşı döneminden günümüze kadar kullanılmış ve günümüz teknolojisinin imkanlarıyla birleşerek çok daha fazla kullanım imkanı sağlanmıştır. Silikonun temel görevi yalıtımdır. Bu yüzden silikon kullanımı kullanılan yere göre farklı çeşitleri vardır ve levhalar bu çeşitlerden biridir. Isının oldukça yüksek olduğu hallerde kullanılan lastik ürünlerdir. Özgül ağırlığı 1,3 gr/cm³ ve sertlik değeri 55-65 shore aralıklarında olup kopma 5+1 Mpa ve uzama % 350 + 50 değerinde olup mevcut değerleri dışında imalatı özel imalat olarak istek üzerine üretilebilmektedir.

silikon-levha

Silikon Levha Nedir ?

Silikon levha diğer tüm sentetik kauçuklar arsında özellikle işletme sıcaklığı açısından kullanım alanı en geniş olan malzemedir ve imalatı  250 dereceye kadar olan sıcaklık koşullarında hiçbir bozulma göstermeyecek değerde gerçekleşmektedir. Silikon kauçuklar kimyasal reaksiyona girmeyen çok elastiki bir yapıdadır ve sıcaklık direncinin yanında suya da direnç gösteren oldukça mükemmel elektriksel yalıtımı olan bir malzemedir. Yapışmaz ve sağlamdır. Üstünde mantar ve bakteri üremesine kesinlikle olanak tanımaz. Oksidasyon, krozyon, ultraviyole kimyasal maddeleri elektrik akımı, bitkisel yağ ve ozona karşı çok dirençlidir. Boyutları ve kalınlık değerlerine göre birbirlerinden farklılıklar gösterebilmektedir.

İmalatı

Genelde silikon levha Türkiye’de gerçekleşmediğinden malzeme ithal olarak temin edilmektedir ve bu malzemeler getirilen ülkeye göre nitelik bakımından farklılıklar gösterebilmektedir. Silikon levhalar genel olarak havası sıcak olan yerler, yüksek sıcaklıktaki sıvılar, buharlı ortamlar, sıcak bitkisel yağlar, ambalaj paketleme makineleri, seligraf sektörü gibi yüksek sıcaklığı olan aydınlatma, tekstil, elektrik, otomotiv, bilgisayar, ilaç, gıda ve ısı sanayisinde kullanılmaktadır. Gıdaya temasında insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Kokusuz olması özelliği ile tıp ve gıda sektöründe kullanımı oldukça yaygındır. Ham maddesi silikondur ve silikonlar cam kadar sağlıklı ve kullanışlı bir maddedir. Çünkü her iki malzemenin ham maddesi aynıdır. Her iki ürün için silis kumu kullanılmaktadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Ara