İkitelli Organize Bölgesi Saraçlar Sanayi Sitesi 2.Blok No:37 Başakşehir / İSTANBUL

Silikon Şerit

Anasayfa » Silikon Şerit

Silikon şerit dediğimiz silikon yapılar kapı ev pencere aralıklarına dolgu izolasyon ya da yapıştırma amacı ile ısıcam montajlarında, cam vitrin montajlarında, ayna yapıştırması işleminde, banyo ve mutfaklarda bulunan fayansların suya maruz kalan birleşim yerlerinde ve de silikon kapı profillerinde çok rahat bir biçimde kullanılır. Ayna silikonu ayna yapıştırma işleminde yüksek yapılarda olan esneyebilir dolgu aralarında bulunan metal profilli kenar sızdırmazlığı sağlamada, bağlantı dolgularında fugobant yapıştırılması işleminde de kullanılır. Ayrıca şeritler kullanılarak dış cephe aydınlatmalar ya da lambalar daha kullanışlı bir hale gelmektedir. Geçirgenlikleri önlediği için hem güvenli hem de rahat bir kullanım sağlamaktadır. Sıvı ya da gaz geçirgenliğini engelleme amacı ile silikon boruların birleşim yerlerinde bulunan contalama işlemlerinde de sık sık kullanılmaktadır.

silikon-serit

silikon serit

Silikon Şerit Nedir ?

Çeşitli kaliteli malzemelerimiz ve alanında eğitimli olan elemanlarımız ile silikon şerit satışı sürecinde müşterimize sunduğumuz kusursuz hizmetler gün geçtikçe yenilenmektedir. Kullanıldığı alanlarda esnek bir yapı sağlarken, bunun yanında yapışkanlığının daha yoğun olmasını sağlayarak kullanım alanlarında güvenliği de sunuyoruz. Genellikle kullanım alanları olarak akvaryum imalatında tercih edilen tamirinde hiç bir zarar teşkil etmeyen cama yapışma aşamasında kusursuzluğu sağlanmaktadır. Ayrıca önem verdiğiniz bu tür yaşam alanlarında yaşantıyı daha kaliteli kılmak adına imalatı işleminde kullanılan kimyasallara çok dikkat etmekteyiz.

Kapı ya da pencere aralıklarında, vitrin, aynaların montajında güvenilir bir şekilde kullanabilmeniz adına imalat sürecinde hiç bir katkı maddesi kullanmadan, tamamen hijyenik özelliğini sizlere sunuyoruz. Her bir ürünün kullanım alanları farklılığına bağlı olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, farklı alanlarda istenilen isteklere yüksek kalitemiz ile etkili olan hizmetler sunmaktayız.

İmalatı

Silikon Şerit, günümüzde birçok alanda kullanılan ve içeriği hakkında bilgi sahibi olmamızı gerektiren hidrolik sıvı geçirgenliğinin aza indirgenmiş hali olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev ya da işyeri gibi yaşam alanlarında, insanlara ve tüm canlılara zarar vermeyen yoğun yapışkan maddelerden oluşmaktadır. Ev içinde; duşa kabin, küvet etrafındaki su sızmalarının önlenmesi, klozet çevresi, aynalar, vitrin, cam kapı aralıkları ve bazı özel dekoratif süs eşyalarının esnek yapışma özelliklerine sahip olması durumlarında kullanılır. Kullanımı uzun yıllar sorun yaratmazken temizlik esnasında kullanılan yoğun sökücü kimyasallar silikonun özelliğinin bozulmasına sebep olmakta ve yenilenmesi gerektiğini göstermektedir. Yenilenecek yüzey tamamen eski silikon şeridin temizlenmesini gerektirdiğinden kazınarak veya düzenli kopartılarak tekrarı uygulanabilir.

 

Su depolarının yapıştırılmasında da güvenli bir şekilde kullanılabilir özelliği, sağlık açısından da sorun teşkil etmeyeceğinin göstergesidir. Yaz ve kış şartlarında kabarma veya erime gibi özelliklere karşı korunaklı sağlam ve esnek malzemelerden oluşmuştur. Herhangi bir sebeple görünür yüzeylerdeki üzerine bulaşan malzeme kolay silinebilir veya yıkanabilir özellik taşımaktadır.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Ara