İkitelli Organize Bölgesi Saraçlar Sanayi Sitesi 2.Blok No:37 Başakşehir / İSTANBUL

Silikon Levha Nedir? 

Silikon Levha Nedir? 

Silikon levha, çok yüksek ısılarda kullanılabilmekte olan bir madde olması nedeni ile pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle günümüzde sıklıkla kullanılmakta olan silikon levhalar, teknolojinin sağlamakta olduğu imkanlar ile birleşerek daha fazla imkan sağlamaktadır. Silikon Levha Nedir? Silikonun temel görevi yalıtımdır. Bu nedenle silikon çeşitlerine göre kullanım alanları değişiklik gösterir.

Silikon levhaların kullanım alanları, silikon levhaların çeşitlerine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle her silikon levha bütün alanlarda kullanılamaz. Silikon levhalar, ısının yüksek olduğu hallerde kullanılmakta olan lastik ürünler oldukları için silikon levhaların kullanılabileceği birbirinden farklı alanlar mevcuttur.

Peki silikon levha nedir? Silikon levha kaç dereceye kadar dayanıklılık gösterir? Silikon levha fiyatları ne kadardır?

silikon-levha-kullanim-alanlari

Silikon Levha Nedir? Ne İşe Yarar?

Silikon levha, pek çok özelliğe sahip olması nedeni ile birçok kişi tarafından tercih edilmekte olan bir silikon çeşitidir. Silikon levha, diğer tüm sentetik kauçuklara göre ısıya daha fazla dayanıklı olması nedeni ile birçok alanda tercih edilmektedir. Kullanım alanı oldukça geniş olan silikon levhalar, 250 dereceye kadar sıcaklığa dayanabilme özelliğine sahiptir.

Kimyasal reaksiyona girmeyen silikon levhalar, aynı zamanda yapışmama özelliğine de sahiptir. Oldukça dayanıklı olan silikon levhalar, üstünde mantar ve bakteri üremesine olanak tanımayan maddeler olmaları nedeni ile oldukça hijyenik özelliğe sahiptir. Aynı zamanda elastik olan yapısı ile silikon levhaları kullanmak oldukça kolaydır.

İlginizi Çekebilir! Silikon Lama Nedir? Nasıl Kullanılır? 

Silikon Levha Fiyatları Ne Kadardır?

Silikon levha fiyatları, silikon levhaların sahip olduğu birbirinden farklı özelliklere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle silikon levha fiyatları hakkında belirli bir fiyat söylemek mümkün değildir. Silikon levhalar, birçok özelliğe sahip olan malzemelerdir. Özellikle esnek olması nedeni ile sıklıkla tercih edilmekte olan silikon levhalar, birçok alanda kullanılmaktadır.

Silikon levhaların kullanılmasının bir diğer nedeni ise oldukça hijyenik olmasıdır. Diğer silikonlar gibi silikon levhalar bakterileri üzerinde barındırmayan bir yapıya sahiptir. Silikon levha fiyatları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız Önder silikon isimli web sitemizde bulunmakta olan iletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilir, silikon malzemeler hakkında merak ettiğiniz her soruyu sorarak silikon malzemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Ara