İkitelli Organize Bölgesi Saraçlar Sanayi Sitesi 2.Blok No:37 Başakşehir / İSTANBUL

Silikon Şerit Nedir? Ne İşe Yarar?

Silikon Şerit Nedir? Ne İşe Yarar?

Silikon şerit, birbirinden farklı kullanım alanlarına sahip olan malzemelerden biridir. Silikon şeritleri istenilen ölçü ve renklerde imal ettirmek mümkündür. Bu sayede işinize yarayacak olan silikon şerit çeşidine kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Yumuşak olmasına rağmen dayanıklılık özelliğini korumakta olan silikon şerit, fiyat olarak da oldukça uygun olması nedeni ile birçok firma tarafından tercih edilir. Silikon şeritleri, fabrikalarda herhangi bir sorun olmadan kullanabilirsiniz. Peki silikon şerit nedir? Silikon şeridin kullanım alanları nerelerdir?

Silikon Şerit Nedir?

Silikon şerit, oldukça dayanıklı olan silikon malzemeler arasında yer almaktadır. Silikon şeritler özellikle oksijene, yağa, karbona, ozona, yüksek ısıya, esnemeye, gerilmeye ve sarkmaya karşı fazlasıyla direnç gösterir. Silikon şeritlerin tercih edilmesini sağlamakta olan en önemli özelliği ısıya karşı dayanıklı olmasıdır. Silikon şeritler -60 ila 270 derece arasında herhangi bir soruna neden olmadan kullanılabilirler.

Silikon şeritler, direncinin yüksek olmasının yanı sıra oldukça uzun ömürlüdürler. Silikon şeritler, yüzeyleri parlak ve kapalı olan maddelerdir. Bu nedenle uzun süre boyunca kullanılabilirler. Silikon şeritlerin sahip oldukları bu özellikler, aynı zamanda direnç de sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir! Silikon Sıvı Conta Nedir? Ne İşe Yarar?

Silikon şerit, kokusu bulunmayan bir üründür. Silikon şerit içerisine konulmakta olan fazla zararlı madde bulunmaz. Bu sayede silikon şerit kokusu bulunmayan sağlıklı bir ürün olarak tanımlanabilir. Aynı şekilde silikon, sağlık açısından zararlı olmayan bir madde olduğu için birçok alanda güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Peki silikon şerit hangi alanlarda kullanılır?

Silikon Şerit Hangi Alanlarda Kullanılır?

Silikon şerit kullanım alanı oldukça geniş olan bir malzemedir. Silikon şeritler; sanayide, fırın kapılarındı, gıda aile temas eden belirli yerlerde, ambalanj makinalarında, bazı matbaalarda ve makine kalıplarında kullanılabilirler.

Silikon şeritler, fazla dayanıklı maddeler olmaları nedeni ile farklı alanlarda da sıklıkla tercih edilirler. Isıya dayanıklı olarak üretilmekte olan silikon şerit maliyeti ise birçok etkene göre değişiklik gösterebilir. Silikon şerit yapımında kullanılmakta olan malzemeler, silikon şeridin maliyetinde değişimlere neden olmaktadır. Bu nedenle silikon şerit alırken silikon şeridin yapılmış olduğu malzemeye dikkat etmek gerekir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Ara