İkitelli Organize Bölgesi Saraçlar Sanayi Sitesi 2.Blok No:37 Başakşehir / İSTANBUL

Silikon Ürünleri Kullanım Alanları

Silikon Ürünleri Kullanım Alanları

Silikon ürünleri pek çok alanda kullanılmakta olan ürünlerdir. Neredeyse her alanda silikon ürünlerinde birinin kullanıldığna rastlamak mümkündür. Silikon ürünleri, birçok amaç ile birbirinden farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ana malzemesi silikon olan ürünler de pek çok alanda fayda sağlamaktadır. Bu nedenle silikon ürünleri alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Peki silikon ürünleri kullanım alanları nelerdir ve silikon alırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Silikon Nerelerde Kullanılır?

Silikon kullanım alanları oldukça fazla olması nedeni ile birbirinden farklı silikonlar ile karşılaşmak mümkündür. Silikonların kullanım alanlarına göre kullanılması gereken silikon çeşidi değişiklik gösterebilir. Su sızıntıları için kullanılacak olan silikonlar ile boş kalan yerleri doldurmak için kullanılacak olan silikonlar arasında belirli farklar bulunmaktadır. Bu farklara bakılarak silikonun kullanılacağı alana göre silikon almak ise oldukça önemlidir.

silikon-nerede-kullanıliri

Silikonun kullanılmakta olduğu alanlar; sera, pencere, yüzme havuzu, tekne, araba, zemin döşeme, akvaryum yapımlarında akvaryumun sızdırmasını engellemek için kullanılmaktadır. Bu amaçların dışında ise endüstriyel üretim yapmakta olan fabrikalar içerisinde bulunmakta olan makinelerde de belirli silikon malzemeleri kullanılmaktadır. Fabrikalarda üretim yapmakta olan makineler içerisinde silikon malzemeler kullanılarak makinelerin daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

İlginizi Çekebilir! Silikon Nasıl Kullanılır? Bazı Silikonlar Neden Kurumaz?

Silikon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Silikon kullanımı ve alımı sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunmaktadır. Silikon alırken dikkat edilmesi gereken ilk husus, silikonun son kullanma tarihidir. Son kullanma tarihi geçmiş olan silikonlar kuruması gereken süre içerisinde kurumama ve yeteri kadar elastik olmama gibi sorunlara neden olduğu için son tüketim tarihi geçmemiş olan silikon alınması ve kullanılması oldukça önemlidir.

Silikon alırken silikon için almakta olduğunuz kaplara da dikkat etmeniz oldukça önemlidir. Silikon kullanmak için almış olduğunuz kapların içerisine plastik katılıp katılmadığından emin olmak için silikon kabın üzerinde Tarım Bakanlığı izni olup olmadığına bakabilirsiniz. Silikon bir kere yapılıp uzun bir süre boyunca kullanıldığı için kesinlikle bilinmedik markalar tercih edilmemelidir. Silikon alınacağı zaman izni olan ve ismi duyulmuş olan markaları kullanmak hem sağlık için hem de uzun kullanım ömrü için oldukça önemlidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Tıkla Ara